Jak ćwiczyć z dużym biustem? Czyli jaki stanik sportowy wybrać

Wiele z Was pewnie miało podobnie jak ja, że na tle innych Pań na sali ćwiczeń krępowało się  podskoczyć i szybciej pobiec. Nie dlatego, że nie potrafiło, ale dlatego, że nasze większe „koleżanki” po prostu buntowały się, czasem nawet boląc. Stanik sportowy w moim przypadku to zmienił…

Biust w czasie ćwiczeń – trochę teorii

Domyślacie się, że są pewne części anatomii które są odpowiedzialne za jędrność biustu. Nazywają się więzadłami Coopera, jak się domyślacie swoją dumną nazwę dostały po  Panu (Astley Cooper)który jako pierwszy je opisał. Dzięki nim nasz biust trzyma się w odpowiednim miejscu. Jeśli ćwiczmy bez stanika nasz biust po prostu się wydłuża. Może nawet dojść do zerwania więzadeł i wtedy nie szczęcie gotowe.

Niestety grawitacja jest dla nas niemiłosierna. A i jeszcze czynniki genetyczne, wielkość piersi i ilość ciąż przyczyniają się do tego, że więzadła są w takiej, a nie innej kondycji. Panie palące, pomagają dodatkowo grawitacji.

Stanik sportowy – czy to napewno konieczność?

Są wśród nas „Biuściastych” i takie z Was, które widząc stanik do zadań specjalnych np. sportowy myślą, że to kolejny chwyt marketingowy. Jeśli dodamy do tego jeszcze kwotę na metce to już zupełnie się utwierdzamy w tym przekonaniu. Jednak w tym przypadku niekoniecznie musi tak być…

Biust jest raczej plastyczną częścią naszego ciała. Podczas ćwiczeń może przyjmować różne pozycje, a nawet ” skakać” A pro po, wiedziałaś że w czasie skoku w zależności od wielkości, piersi mogą skoczyć na wysokość od 9 – 16 cm !!! Zwykły biustonosz może zredukować wstrząs do 34% – sportowy stanik nawet o 83%.

Na co zwracać uwagę kupując biustonosz do ćwiczeń?

Stanik sportowy musi przede wszystkim ciasno przylegać do ciała i unieruchomić nasze „koleżanki”. Staniki z luźną gumką, które zakładamy przez głowę od razu odpadają w przedbiegach.

Więc czego szukać?

Stanika, który jest dobrze zabudowany, ciasno przylega do biustu (czasem braffiterka poleca troszkę mniejszy niż nosimy na codzień) . Warto w nim poćwiczyć w przymierzalni, podskoczyć , podnieść ręce sprawdzając czy odwód nam nie podjeżdża, ale nie powinien się nam wrzynać w ciało.

Materiał powinien być z tych grubszych, ale oddychających. Miseczka powinna być usztywniona, a ilość szwów ograniczona do minimum.

Cena oczywiście ma znaczenie, ja wychodzę z założenia że na takich rzeczach które przyczyniają się do wyglądu nie można oszczędzać, jednak zdaje sobie sprawę, że czasem cena przytłacza. Jeśli zastosujesz się do powyższych zasad możesz znaleźć swój ideał za mniejszą kwotę. Ja na obecną chwilę wybrałam Panache Sport (sprawdź recenzje) mimo, że nie ćwiczę za często. Wiem, że mam w szafie coś co nie da mi kolejnej wymówki 😉

Jedna odpowiedź do “Jak ćwiczyć z dużym biustem? Czyli jaki stanik sportowy wybrać”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *