Recenzja Panache Sport – stanik do ćwiczeń

Stanik do ćwiczeń – czy dobrze wybrałam?

W pewnym momencie trafiłam na zajęcia z Boksu Tajskiego. Pytacie pewnie co to ma wspólnego ze stanikiem sportowym. Powiem Wam, że sporo. Zajęcia były koedukacyjne, czyli wszystkie moje kompleksy wróciły ze zdwojoną siłą. Dodatkowo, nasz instruktor dawał nieźle w kość. Trening trwał 1, 5h. Pół godziny to rozgrzewka, bieganie i ćwiczenie przy lustrze. Dużooo podskakiwania itp. Potem ćwiczenia w parach – nie zawsze z kobietą po drugiej stronie, na koniec cardio. Jednym słowem duże obciążenia dla piersi. Doszłam do wniosku, że czas zainwestować w „koleżanki”

Panache Sport – stanik do zadań specjalnych?

Rozmiar: 70F
Cechy modelu: dobrze zbiera, zabudowany krój
Materiał: 40% poliamid, 38% polyester, 14% elastan
Ilość rzędów haftek: 3
Cena:  260 zł  (bra-deams.pl)

Stanik do ćwiczeń powinien spełniać kilka podstawowych punktów (więcej na ten temat pisałam tutaj) Mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że Panache Sport spełnia wszystkie punkty: przylega ciasno, nie obciera, ma siateczkę więc dobrze odprowadza wilgoć, dobrze podtrzymuje i amortyzuje wstrząsy.

Ramiączka, są szerokie i bardzo przyjemne. Nie rozregulowują się. Materiał też jest odpowiedniej grubości.

Jest możliwość zapięcia ramiączek na krzyżak, mi się niestety nie sprawdziło to rozwiązanie, piersi wtedy jeszcze bardziej się ściskały, ale może ktoś z innym kształtem będzie miał inaczej.

Ocena: 5/6

6 odpowiedzi do “Recenzja Panache Sport – stanik do ćwiczeń”

  1. Zdecydowanie stanik sportowy jest niezbędny i to do różnych aktywności sportowych, niezależnie czy trenujemy same, czy w grupach kobiecych, czy też koedukacyjnych, a Twoja recenzja powyższego modelu jest bardzo dobra zatem warto go polecać 🙂

    1. „Małe” to subiektywne odczucie, moja siostra też tak zawsze mówiła. Po wizycie u braffiterki, okazało się, że ma 2 rozmiary większe niż myślała. Tak jak napisałam we wpisie, stanik sportowy spłaszcza piersi, one są bardzo plastyczne, więc nie wiem czy nosząc go na co dzień nie potęgujesz jeszcze tego efektu.

  2. Tak się zastanawiam, czy taki stanik byłby też odpowiedni do sportów wysokościowych? Wspinaczka / trekking itp? Zawsze mam problem właśnie z tą częścią garderoby, uprawiając swoją dyscyplinę. Używałam już kilku sportowych i zawsze albo wyglądały koszmarnie pod materiałami typu merino (a my kobiety jednak nawet w ekstrealnych sytuacjach chcemy wyglądać dobrze, bo wtedy dobrze się czujemy z swoim ciałem) , albo się rozregulowywały.
    Mam obecnie duże uprzedzenie do staników sportowych. U Ciebie w ocenie zabrakło jednego punkcika, dlaczego 5/6? 🙂

    1. Stanik sportowy, ma za zadanie trzymać „koleżanki” w ryzach. Zawsze będzie spłaszczał, ja noszę go głównie pod tkaniny sportowe i jestem zadowolona. Nie dałam tego ostatniego punkcika, bo w moim przypadku nie mogę zapiąć stanika na krzyż w tyłu. Jest mi wtedy niewygodnie i ciasno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *