Niedopasowany stanik – po czym go poznać?

Kiedyś o tym nie wiedziałam, teraz zastanawiam się czemu byłam taka ślepa i omijałam oczywistości. Jeśli któryś z tym problemów zdiagnozujesz u siebie to znak, że warto pomyśleć o wizycie u braffitertki.

Wrzynające ramiączka

Też tak masz, zwyczajny dzień idziesz do roboty, robisz swoje, wracasz ogarniasz dom. W między czasie patrzysz w lustro i o ile ubiór pozwala, widzisz, że twoje ramiona są zaczerwienione miejscu ramiączek? Czasem potrafią się tak wrzynać, że po prostu to czujesz.

To jest pierwszy sygnał, że może być coś nie tak. Pierwsza zasada dobrze dobranego biustonosza brzmi: „Ramiączka nie trzymają biustu” Pewnie zapytasz co? Mam nadzieje, że się domyślasz…

To obwód – to on ma być podporą całej konstrukcji

P.S. Czasem w sklepie z bielizną, ekspedientka, zaczyna kombinować przy ramiączkach, mówiąc, że jak podciągniesz je trochę to będzie ok. Nie będzie…lepiej szukać dalej, bo ramiączka się rozciągną i zostaniemy ze źle dobranym stanikiem. Ramiączka powinny być lekko napięte 😉

Za duży obwód

Tu mam nadzieje, że odkryje Amerykę 😉 -> „Stanik, który kupujesz powinien się zapinać na 1 haftkę”.

Jeśli jest inaczej, to znaczy, że w trakcie użytkowania rozciągnie się (a zawsze się rozciąga) i w konsekwencji nie podtrzymuje prawidłowo biustu.

Jeśli zapięcie podjeżdża do góry, to kolejny znak, że obwód jest za duży.  Nie bój się większych liter miseczki !!! Obecnie bardzo często jest tak, że mamy mały obwód pod biustem, a co za ty idzie miseczka będzie większa. Nawet na moim przykładzie 80C-> 65G.

Paniom hojnie obdarzonym polecam staniki z większą ilością rzędów w zapięciu, wtedy też konstrukcja biustonosza jest trwalsza.

Za mała/duża miseczka

Powinna obejmować całą pierś. Fiszbina powinna zbierać całość. Mam na myśli, tzw. motylki, czyli fałdki skóry pod pachami (tak, tak to też są Twoje piersi, a nie tłuszczyk). Pamiętaj też, że kształt miseczki jest również istotny. Pierś nie może być podzielona przez biustonosz na 4 części. Jeśli założysz obcisłą koszulkę (w dobrym sklepie braffiterskim, to normalna praktyka, że możesz o nią poprosić) to wszystko tworzy ładną całość.

A i pamiętaj, że każda z nas jest niesymetryczna. Jednak naprawdę, jest sporo krojów i modeli biustonoszy. W dobrze dobranym biustonoszu nie widać, że pierwsza jest większa od drugiej.

4 odpowiedzi do “Niedopasowany stanik – po czym go poznać?”

  1. Dopatrywałam się winy w biustonoszach, ale przy moim 80K, to już mi nic nie pomoże przy moim bólu kręgosłupia szyjnego, to już tylko operacja zmniejszenia. Btw, jak można myśleć, że masz rozmiar C mając tak naprawdę G? 😛 Ignorancją mi to zalatuje! 😛

    1. Ignorancją? Ja mówię o sobie z czasów kiedy byłam nastolatką. Nie było wtedy, takich rozmiarówek w ogólnodostępnych sklepach w mojej miejscowości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *