Kiedy wyrzucić biustonosz?

Szukałaś go, bo potrzebowałaś go do nowej sukienki, bluzki, na specjalną okazję, bo przyszło lato. Udało Ci się kupić ideał.  Mija jednak jakiś czas i zaczynasz się zastanawiać – Czy to nie czas, żeby się rozstać?

Wiem to trudne, zwłaszcza, że trochę rozciągnięty jest czasem wygodniejszy niż zupełnie nowy. Ale pamiętaj stanik to nie buty!!!. Stanik powinien spełniać określone funkcje… Trzymać biust i nadawać mu kształt. Jeśli tak się nie dzieje, nie ma sensu mieć  go dalej w szafie.

Maa dla Ciebie kilka rad, które może pomogą w podjęciu decyzji.

1. Rozciągnięty obwód

Jeśli zapięłaś się w swoim ulubionym modelu na ostatnią haftkę i czujesz, że jeszcze mógłby być jeszcze jeden rządek lub dwa – > czas się z nim pożegnać

Oczywiście jeśli zapinasz się na maksa i stanik Ci podjeżdża do góry to też nie jest dobry sygnał.

2. Odkształcone miseczki i wbijające się fiszbiny

Zakładasz stanik po raz kolejny i czujesz każdy milimetr drutu? Jeśli pierzesz stanik w pralce, fiszbiny i miseczki mogą stracić kształt. Kiedy widzisz, że wyglądają inaczej niż po zakupie, to czas powędrować ze stanikiem do kosza.

3. Wychodzący drut

Punkt trzeci łączy się z punktem 2, ale musiałam go napisać oddzielnie. Jeśli zdarzyło Ci się, że drut uciekł poza materiał, to  po zszyciu używasz go już tylko i wyłącznie NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ

4. Względy higieniczne

Wyrzuć biustonosz, jeśli zapach lub stan materiału ocenisz na zużyty. Pamiętaj, że nosisz stanik blisko ciała, każdy dezodorant i kosmetyk, który używasz ma z nim styczność. Więc tym samym ma na niego wpływ.

Zanim wyrzucisz biustonosz – pamiętaj o…

Podsumowując jeśli często nosisz jakiś stanik to jego żywotność to około pół roku, ale może być to nawet 4 miesiące… Warto mieć więc kilka modeli i nosić je wymiennie, minimum 3. Wtedy przy większej ilości twój stanik może Ci posłużyć nawet 1, 5 roku do 2 lat.

Oczywiście pamiętaj, że Twoja figura się zmienia i jeśli stanik dobrze trzymał, ale np. schudłaś/przytyłaś i na tą chwile jest zły… Odłóż go na lepsze czasy….;)

Oprócz powyższych punktów cały czas są aktualne zasady podstawowe przy doborze stanika.

2 odpowiedzi do “Kiedy wyrzucić biustonosz?”

  1. Super artykuł. Niby wszystko oczywiste, a jednak warto sobie to uświadomić 🙂 A mnie uświadomiłaś, że muszę zrobić rewolucję w szufladzie z bielizną, bo po porodzie używam tylko 3 staników, a cała reszta się już nie nadaje 🙂

  2. Niby takie oczywiste, a jednak nie zawsze… Ja raz na jakiś czas staram się robić przegląd garderoby i wyrzucać to, co już się nie nadaje do chodzenia. Poza tym wychodzącym drutom mówię zdecydowane nie. Dbajmy o siebie Kobietki, pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *